سه قصه کتاب برتر نوجوان شد

  ۲۷ بهمن ۱۳۹۴

  هشتمین جشنواره کتاب برتر کودک و نوجوان با معرفی برگزیدگان خود در 10 رشته شعر، داستان تألیفی و ترجمه و همچنین کتاب‌های علمی تألیفی و ترجمه، به تفکیک کودک و نوجوان، روز دوشنبه (26 بهمن 94) به کار خود پایان داد.
  شعر کودک
   مجموعه شعرهای «تولد قارقارک» از جعفر ابراهیمی، «کفش‌های جیک جیکی» مهری ماهوتی، «بوس خیس» شکوه قاسم نیا، «هزارتا نی نی» مریم هاشم‌پور، «مثل یه بلبل کوچولو» ناصر کشاورز، «پَر، پَر، منم پَر» افسانه شعبان‌نژاد، «خنده ما قشنگه» مصطفی رحماندوست» و «بی‌اجازه!» از شراره وظیفه‌شناس، کتاب‌های برتر در زمینه شعر کودک بودند. همه این مجموعه شعرها به همت انتشارات پیدایش منتشر شده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته بودند. «هم این قشنگ، هم اون قشنگ» از بابک نیک طلب، انتشارات به‌نشر مجموعه شعر برتر در حوزه کودک بود. مجموعه ترانه‌های «کی بود، کی بود» ناصر کشاورز انتشارات به‌نشر به‌عنوان مجموعه شعر تقدیری، «تموم دنیا لالا» از شکوه قاسم‌نیا و «لالا ابر پاره» از اسدالله شعبانی انتشارات امیرکبیر به‌عنوان کتاب‌های برگزیده شعر کودک شناخته شدند.

  شعر نوجوان
  در زمینه شعر نوجوان نیز «پاهای تو منهای یک» از مجتبی احمدی انتشارات کانون پرورش فکری به عنوان کتاب برتر و «غم‌های قلابی» از شاهین رهنما به عنوان کتاب برگزیده در حوزه شعر نوجوان معرفی شدند.

  داستان تألیفی کودک
  همچنین در زمینه داستان تألیفی، مجموعه «نامه نامور» از گروه نویسندگان انتشارات کانون پرورش فکری، به عنوان کتاب برتر، «قصه‌های الکی پلکی» از مجید راستی  و «خانم بلندگو» از فریده کثیری انتشارات پیدایش به عنوان کتاب‌های برگزیده معرفی شدند.

  داستان تألیفی نوجوان
  همچنین در بخش داستان تألیفی نوجوان نیز «سلحشوران پارله‌آن» نوشته سید علی خواسته به عنوان کتاب برتر نوجوان و «کنسرو غول» نوشته مهدی رجبی از انتشارات افق و «من و عجیب و غریب» از فروزنده خداجو به عنوان کتاب برگزیده شناخته شدند.

  داستان ترجمه کودک
  در بخش ترجمه نیز «روزی که مداد شمعی‌ها دست از کار کشیدند» ترجمه محبوبه نجف‌خانی به عنوان کتاب برگزیده کودک و «مجموعه کتاب‌های دیزی» ترجمه مژگان کلهر به عنوان کتاب برتر کودک معرفی شدند.
  «روزی که آموس بیمار شد» ترجمه سمیرا ابراهیمی از انتشارات امیرکبیر کتاب برگزیده و «این پسر چقدر کتاب می‌خورد» با ترجمه نسرین وکیلی به عنوان کتاب تقدیری کودک و همچنین «همیشه همیشه دوستت دارم» ترجمه شراره وظیفه‌شناس از انتشارات کانون پرورش فکری به عنوان کتاب برگزیده در گروه سنی کودک معرفی شدند. «محکم نگه‌دار اسب راه راهی» ترجمه مژگان شیخی از انتشارات ذکر نیز به عنوان کتاب برتر کودک شناخته شد.

  داستان ترجمه نوجوان
  در گروه سنی نوجوان و در بخش ترجمه نیز «سه قصه» با ترجمه غلامرضا امامی به عنوان کتاب برتر و «شگفتی» ترجمه پروین علی‌پور از انتشارات افق و همچنین «قصه ما» ترجمه فریده اشرفی از نشر ایران بان به عنوان کتاب‌های برگزیده نوجوان معرفی شدند.

  علمی-آموزشی/ در حوزه تألیف
  در قسمت کتاب‌های منتخب بخش علمی-آموزشی و در حوزه تألیف، مجموعه «چند شهر و چند قصه» نوشته مجید پروانه پور از انتشارات سازوکار به عنوان کتاب برتر کودک، «فرهنگ‌نامه طلایی ورزش» نوشته مهدی زارعی از نشر طلایی به عنوان کتاب برتر نوجوان و همچنین کتاب «سگ‌سانان و کفتارها» نوشته علی گلشن از کانون پرورش فکری به عنوان کتاب برگزیده نوجوان معرفی شدند.

  علمی-آموزشی/ در حوزه ترجمه
  در بخش کتاب‌های علمی-آموزشی در حوزه ترجمه نیز «تئاتر» با ترجمه مهناز نوروزی و «موسیقی» از همین مترجم و از انتشارات امیرکبیر به عنوان کتاب‌های برتر کودک و مجموعه «سلامت من» با ترجمه عاطفه هاشمی مقدم و «از خطر ایمن باشیم» با ترجمه محمدرضا کیان نژاد از انتشارات تیمورزاده به عنوان کتاب برگزیده کودک معرفی شدند.
  مجموعه «دانش‌نامه» از الهه علوی انتشارات افق به عنوان کتاب برتر نوجوان و مجموعه «۱۰۰ حقیقت درباره...» از گروه مترجمان و انتشارات سایه‌گستر به عنوان کتاب برگزیده نوجوان معرفی شدند.
   

   

ثبت نام فراموشی رمز